30 maja, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jak stworzyć iluzję dodatkowej przestrzeni w małym pokoju

2 min read

Jeśli twój salon jest mały, jest wiele sposobów na jego urządzenie, aby optycznie go powiększyć.

Nawet w kompaktowym salonie można na różne sposoby stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Konfiguracja mebli jest bardzo ważna, ale paleta kolorów, wyposażenie i inne elementy mogą naprawdę zwiększyć wpływ, jak odbieramy mały pokój.

Jak stworzyć iluzję dodatkowej przestrzeni w małym pokoju

Jest wiele sposobów jak urządzić mały salon, aby wydawał się większy

Musisz dokładnie przemyśleć urządzenie małego salonu, tak aby stał się pomieszczeniem, w którym naprawdę chcesz spędzać czas, kiedy chcesz się zrelaksować, spotkać z przyjaciółmi, czy obejrzeć film. Chociaż ważne jest, aby posiadać odpowiednią ilość miejsc do siedzenia, nie przesadzaj, ponieważ dodanie zbyt wielu sof lub dużych foteli może sprawić, że przestrzeń będzie mniejsza. W małym salonie świetnie sprawdzają się małe stoliki kawowe, które są poręczne, ozdobne i łatwe w przestawianiu. Jeśli zamiast dużych foteli dodasz tapicerowaną pufę, może ona służyć jako podnóżek, stolik kawowy lub dodatkowe miejsce do siedzenia. Aby uzyskać większą przestrzeń, postaw lampę podłogową w najmniej używanym rogu salonu.

Warto mieć kilka mebli w tej samej kolorystyce co ściany. Nawet duże przedmioty, takie jak fotele czy kanapa, wkomponują się w pomieszczenie, co z kolei wizualnie powiększy małą przestrzeń. W długiej, wąskiej przestrzeni istnieją różne opcje konfiguracji mebli. Sofa może zostać umieszczona przy ścianie, aby stworzyć naturalne przejście. Kolejnym ciekawym pomysłem jest dodanie stolika kawowego ze szklanym blatem, który pomaga zachować wygląd otwartej i wolnej przestrzeni.
Aby podkreślić umeblowanie małego salonu, możesz powiesić duże lustro na ścianie, które również powiększy optycznie pomieszczenie i pomoże je rozjaśnić. Wybieraj jasne kolory ścian i mebli, ponieważ ciemna kolorystyka sprawi, że przestrzeń wyda się ciasna i niewygodna.

Inspiracji odnośnie urządzania małego salonu poszukaj na stronie https://zona-design.pl/blog/post/14_jak-urzadzic-maly-salon?page_type=post. Znajdziesz tam wiele wskazówek, które sprawią, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne i jasne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.