28 lutego, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Czy korzystasz już z butelki filtrującej?

3 min read

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, to z pewnością już poznałeś wiele korzyści płynących z tego niezwykłego rozwiązania.

Jeśli jednak wciąż się zastanawiasz nad zakupem, to postaramy ci się przedstawić butelkę filtrującą i pokazać, co właściwie może ci dać. Jak pewnie wiesz, butelka filtrująca posiada filtr węglowy (naturalny, powstały z łupin orzecha kokosowego), który nie tylko usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, ale również pozostawia niezmienną ilość pierwiastków w niej występujących (głównie magnez i wapń). W głównej części tekstu wyjaśnimy sobie proces jego wymiany (wymiana filtra w butelce), ponieważ, aby korzystać z pełnej skuteczności, musisz to robić raz w miesiącu. Jednak zanim skupimy się na wymianie filtra, powiedzmy jakie korzyści płyną z butelki z filtrem?:

– oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz kupować wody ze sklepu w jednorazowych opakowaniach)
– będzie EKO (ograniczasz lub eliminujesz zużycie jednorazowych opakowań)
– sięgasz po wygodne rozwiązanie (smaczną wodę będziesz miał zawsze na wyciągnięcie ręki)
– dbasz o środowisko (pamiętaj, że twoje wybory mają znaczenie)

Gdy wiesz już jakie możliwości „kryje” w sobie butelka filtrująca czas przejść do procesu wymiany filtra, a więc… wymiana filtra w butelce krok po kroku:

KROK 1
Umyj wszystkie elementy m.in.

butelkę, filtr czy ustnik. Użyj do tego ciepłej wody do maksymalnie 50 stopni Celsjusza i płynu do mycia naczyń. Nigdy nie nalewaj do niej wrzątku oraz nie myj jej w zmywarce.

KROK 2
Filtr wypłucz pod bieżącą zimną wodą (przez ok. 30 sekund). Następnie napełnij butelkę w 2/3 pojemności zimną wodą kranową, włóż filtr węglowy i zakręć ustnik.

KROK 3
Mocno potrząśnij butelkę (kilka-kilkanaście razy), woda może przybrać szarawą barwę od węgla, ale to naturalne zjawisko. Wylej wodę i przepłucz butelkę.

KROK 4
Napełnij butelkę zimną wodą kranową, następnie zainstaluj filtr węglowy i zakręć ustnik. Wylej wodę, mocno ściskając butelkę. Przepłucz butelkę i powtórz proces.

KROK 5
Napełnij ponownie butelkę filtrującą zimną wodą kranową, wsadź do środka filtr węglowe i zakręć ustnik. Gotowe, właśnie zyskałeś smaczną wodę na wyciągnięcie ręki. Sam widzisz, że proces jest naprawdę szybki i prosty, ale jeśli chcesz zobaczyć go w innej wersji, to poniżej znajdziesz odpowiednik odnośnik. Zmień nawyki, zmień swój dzień i dbaj o planetę!

Chcesz więcej? Wymiana filtra w butelce w wersji wideo jest do odkrycia na stronie www.youtube.com/watch?v=pclhWYaB0q8&ab_channel=Dafi.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.