18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jak pozbyć się wzdętego brzucha na siłowni?

4 min read

Zgrabna, wysportowana sylwetka to współcześnie marzenie znacznej części społeczeństwa. Wzdętych brzuch z pewnością nie ułatwia jego realizacji, dlatego też coraz więcej osób poszukuje skutecznego rozwiązania tego nieestetycznego problemu. Jak ćwiczyć na siłowni, by pozbyć się wzdętego brzucha i czy konieczne będzie skorzystanie z profesjonalnego wsparcia? Podpowiadamy sprawdzone metody na poprawę wyglądu tej części ciała.

Dlaczego warto ćwiczyć brzuch?

Brzuch to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych elementów zgrabnej sylwetki. Nieestetyczne wzdęcia z pewnością nie przyczyniają się zarówno do dobrego wyglądu, jak i samopoczucia oraz pewności siebie w kontaktach międzyludzkich. 

Warto wiedzieć jednak również, że mięśnie w tym obszarze ciała pełnią cały szereg niezwykle istotnych funkcji. Chronią one nasze narządy wewnętrzne, stabilizują sylwetkę i ułatwiają przyjmowanie prawidłowej postawy. Dlatego też utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji przyczynia się nie tylko do poprawy wyglądu zewnętrznego, ale służy również naszemu zdrowiu.

Samodzielnie czy ze wsparciem?

Na to pytanie z pewnością poszukują odpowiedzi wszyscy ci, którzy borykają się z problemem wzdętego brzucha. Jak się okazuje, niewłaściwie dobrane ćwiczenia lub też ich błędne wykonanie, rzutują w negatywny sposób na efekty wysiłku. 

Gdy rezultaty nie są zadowalające, a wzdęty brzuch nadal odbija się na naszej sylwetce, warto skorzystać z fachowej pomocy. Taką ofertę znaleźć można na stronie michalzajac.pl, którą prowadzi ceniony trener personalny w Krakowie. Bardzo często to właśnie odpowiednio opracowany trening przynosi satysfakcjonujące rezultaty, dzięki którym sylwetka ulega znaczącej poprawie, a wraz z nią nasze samopoczucie i pewność siebie. Wsparcie profesjonalisty to również motywacja w momencie kryzysu i realna pomoc w budowaniu właściwych nawyków zdrowotnych.

Dlaczego borykamy się z problemem wzdętego brzucha?

Wbrew pozorom, problem wzdętego brzucha jest dość powszechny. U jego podłoża może leżeć wiele przyczyn, poczynając od tych zdrowotnych, związanych z chorobami funkcjonalnymi przewodu pokarmowego, a kończąc na nieprawidłowej diecie i niewłaściwym stylu życia. 

Na wygląd brzucha wpływa również stres, zła higiena snu, połykanie powietrza w trakcie szybkiego spożywania posiłków, a nawet niewłaściwie dobrane ćwiczenia, które nasilają problem, zamiast prowadzić do jego rozwiązania. To właśnie dlatego niezwykle istotne jest, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat treningu, skupiającego się na tym obszarze ciała, a w razie konieczności, skorzystać z profesjonalnego wsparcia trenera.

Jakie ćwiczenia na wzdęty brzuch warto wykonywać?

Wzdęty brzuch wymaga odpowiedniego podejścia i określonego zestawu ćwiczeń. Wśród nich najczęściej wymienia się:

  • przyciąganie zgiętych kolan do klatki piersiowej w pozycji leżącej – doskonałym wsparciem będą tutaj maty antypoślizgowe do ćwiczeń,
  • wciskanie odcinka lędźwiowego do podłogi – w tym ćwiczeniu wykorzystywana jest taśma, którą wciska się kręgosłupem tak, by nie można było jej wyciągnąć spod siebie. Ćwiczenie to można również wykonywać z uniesionymi nogami,
  • masaż brzucha piłką douball, przyśpieszający perystaltykę jelit,
  • klasyczna deska (plank) – czyli podpór przodem na przedramionach tak, że by ciało tworzyło linię prostą. Wykonując go, należy pamiętać jednak o mocnym napięciu mięśni brzucha.

Osoby, borykające się z tego rodzaju problemem, mogą również sięgnąć do ćwiczeń, zaczerpniętych z jogi. To m.in. pozycja szczęśliwego dziecka, sprowadzająca się do przygięcia kolan do klatki i chwycenia stóp czy też pozycja łagodząca wiatr, czyli kilkunastosekundowe zbliżenie brody do kolan.

Jak długo czekać na efekty ćwiczeń?

Ćwiczenia na wzdętych brzuch, podobnie jak każde inne, należy wykonywać regularnie, by móc cieszyć się z osiągniętych rezultatów. Pierwsze efekty z pewnością będą widoczne już po upływie dwóch-trzech tygodni, choć na te w pełni satysfakcjonujące należy poczekać nieco dłużej. Jak już zostało podkreślone, brak zamierzonych rezultatów, pomimo intensywnego i regularnego wysiłku, może oznaczać błędy w treningu lub nieprawidłowo dobrane ćwiczenia. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, by pod okiem specjalisty poprawić wygląd swojej sylwetki i pozbyć się skutecznie uciążliwego problemu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.