12 kwietnia, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

W jakim wieku dziewczynka powinna zacząć nosić stanik?

2 min read

Kiedy twoja córka zaczyna przechodzić okres dojrzewania i zaczynają jej się rozwijać piersi, nadszedł czas, aby dziewczynka nosiła swój pierwszy stanik.

Jest to normalne, kiedy nastolatka zaczyna się czuć skrępowana swoim zmieniającym się ciałem, ale rodzic może jej pomóc w tym trudnym okresie pomagając w wyborze i zakupie pierwszego stanika.

W jakim wieku dziewczynka powinna zacząć nosić stanik?

W sklepach online możesz znaleźć pierwsze staniki dla dziewczynek

Tak naprawdę pierwsze biustonosze dla dziewczynek mają zakrywać lub działać jako bariera między rosnącymi piersiami twojej córki a jej koszulkami. Nie ma żadnego medycznego ani fizjologicznego powodu, aby nosić stanik w młodym wieku, poza względami społecznymi i psychologicznymi. Biustonosze dla nastolatek to prawie standardowe biustonosze, z wyjątkiem wykończenia, ponieważ nie zapewniają żadnego wsparcia, nie mają również fiszbin.

Dojrzewanie może rozpocząć się u dziewcząt już w wieku 8 lat, czasami nawet wcześniej, i może trwać nawet do ich nastoletnich lat. Ta szeroka gama wiekowa oznacza, że dziewczęta będą miały różne etapy rozwoju piersi. W takim przypadku nie pozwól, aby ich wiek kierował twoją decyzją co do wyboru biustonosza, ale zamiast tego oprzyj ją na oznakach ostrzegawczych, takich jak pąki piersi i rozmowy, które prowadzisz z córką na temat jej chęci rozpoczęcia noszenia stanika. Zazwyczaj, gdy pierś może napełnić miseczkę B, nastolatka będzie potrzebować standardowego stanika.

Chociaż rozmowa na temat staników może być nieco niezręczna, ważne jest, aby wziąć udział w ciągłych rozmowach na temat rozwijającego się ciała córki. Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, kiedy powinna zacząć nosić damska koszula nocna, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i względów, niektóre społeczne, niektóre psychologiczne, a niektóre są tylko osobiste.
Z pewnością dziewczynka powinna zacząć nosić stanik, kiedy rówieśnicy patrzą na jej rozwijające się piersi, jest bardziej skrępowana lub zawstydzona rosnącymi piersiami, odczuwa dyskomfort, uprawia sport lub tańczy i potrzebuje dodatkowego wsparcia biustu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.