18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jak powinna leżeć koszula męska, czyli sztuka noszenia koszul

4 min read

Koszula to nieodzowny element każdej garderoby, często zajmujący szczególne miejsce wśród eleganckich ubrań. Nie powinniśmy jednak ograniczać jej noszenia tylko do oficjalnych okazji. Sztuka noszenia koszul polega na umiejętnym dopasowaniu ich do różnych okazji, również tych codziennych.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Czym się kierować? 

Być może wyda się to mocno nietypowe, ale pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić przy wybieraniu koszuli jest… sprawdzenie jej składu. Zdecydowanie się na dobrze dobraną koszulę uszytą z odpowiedniego materiału powinno zawsze być naszym pierwszym krokiem na ścieżce zakupu. Pamiętajmy, że jest to ubiór, który będzie służył nam na długie lata i przy różnych okazjach, dlatego niezmiernie ważne jest to, jak się w danym materiale czujemy.

Po przejściu na stronę https://e-merceria.pl/k/koszule-meskie/eleganckie/ dowiesz się więcej o dostępnych krojach, rodzajach materiałów oraz szczegółowych specyfikacjach eleganckich koszul męskich.

Jaki materiał jest najlepszy?

Wybór ten jest mocno uzależniony od osobistych preferencji, dlatego warto wyznaczyć parę czynników, które mogą wpłynąć na naszą decyzję:

 • układ, czyli to, jak koszula „leży”;
 • uczulenia zależne od skłonności alergicznych;
 • czysta preferencja skóry, czyli to, jaki materiał lubimy na sobie nosić.

Najbardziej klasycznym i bezpiecznym wyborem są koszule w pełni bawełniane, czyli te, które nie posiadają domieszek innych składników, niżeli bawełna. To właśnie od materiału zależy, jak będzie nasza koszula wyglądać i jak będziemy się w niej czuć.

Rozmiar i krój

Kolejnym niezmiernie ważnym elementem jest to, jak koszula będzie się na nas układać nie tylko pod względem materiału, ale też rozmiaru noszonego ubrania. Na sukces w tym przypadku składa się rozmiar rękawów i kołnierza. Zbyt luźny kołnierz i rękawy wyglądają nieelegancko i niechlujnie, z kolei zbyt ciasne ramiona i szyja mogą powodować duży dyskomfort. 

Najprostszym rozwiązaniem będzie użycie miarki – jeżeli nie możemy sami tego zrobić, to na pewno obsługa sklepu lub pomoc przyjacielska z pewnością naprawią tę niedogodność. Jeżeli znamy objętość naszej szyi, to z pewnością ułatwimy sobie zakupy online oraz pomożemy osobie obsługującej nas w sklepie stacjonarnym. Kołnierzyk musi być zgodny z rozmiarem naszej szyi, dlatego miejcie pewność, że podczas mierzenia zapinacie koszulę na ostatni guzik i nie czujecie nawet minimalnego ucisku. Najlepiej poruszać głową na każdą stronę, aby mieć pewność, że wszystko leży idealnie. 

Jak powinna leżeć koszula męska?

Jeżeli już jesteście w przymierzalni albo mierzycie koszulę po odebraniu od kuriera, upewnijcie się, że:

 • kołnierzyk nie uciska ani nie wywija się na różne strony;
 • zapięte guziki nie odkrywają torsu;
 • materiał leży gładko, nie ulega zmarszczeniu;
 • listwa zapięcia jest gładka.

Jeśli zastanawiacie się, jak dobrać koszule do granatowego garnituru, sprawdźcie tę stronę – https://e-merceria.pl/jaka-koszule-do-granatowego-garnituru-wybrac/, aby dowiedzieć się, jak dobrać odpowiedni model. Znajdziecie tam porady dotyczące kolorów, stylów i okazji, które pomogą Wam wybrać idealną koszulę, tworząc elegancki i harmonijny zestaw.

Ostatnie złote zasady

Wybór dobrze dobranej koszuli z pewnością ułatwi życie niejednokrotnie. Nie ważne czy kupujecie koszulę na co dzień, czy na wyjątkowe okazje – ubranie ma układać się tak, jakbyście się w nim urodzili. Wiele osób popełnia błąd szybkich zakupów i niedokładnie mierzy nabywaną koszulę, przez co później są mocno do niej zniechęceni i mają poczucie straconego czasu i pieniędzy.  Najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać to:
 

 • dobranie koszuli do sylwetki;
 • upewnienie się, że możemy się w niej swobodnie poruszać w każdą stronę i w każdej pozycji, nawet siedzącej;
 • wybranie koszuli z dobrym składem zaoszczędzi niepotrzebnych problemów w przyszłości;
 • zwróć uwagę na mankiet – kiedy stoisz rękawy nie powinny wisieć poza linię nadgarstka, ale też nie powinny go zbytnio zakrywać. Weź również pod uwagę to, czy nosisz zegarek;
 • upewnij się, że nie ma prześwitów;
 • szwy nie powinny się marszczyć ani rzucać w oczy – mają być subtelne i wtopione w materiał tak, aby nie przyciągały uwagi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.