18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Zabiegi na powieki – kiedy zdecydować się na plastykę powiek i czy jest to bezpieczne?

4 min read

Zabiegi na powieki niosą ze sobą mnóstwo różnorodnych korzyści. Wśród najważniejszych z nich wymienia się przede wszystkim przywrócenie twarzy walorów estetycznych, choć nie bez znaczenia pozostaje również poprawa pola widzenia, zmniejszenie widoczności worków pod oczami czy usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała. Wiele osób zastanawia się jednak kiedy zdecydować się na tego rodzaju ingerencję chirurgiczną i czy jest ona obarczona dużym ryzykiem powikłań. Aby rozwiać takie wątpliwości, zebraliśmy w jednym poradniku najważniejsze informacje.

Worki pod oczami – co może zdziałać plastyka powiek?

Plastyka powiek dolnych wykonywana jest m.in. u pacjentów, zmagających się z nagromadzeniem nadmiaru skóry w okolicach powiek dolnych. Jak przeczytać można na stronie plastykapowiekgdansk.pl, którą tworzy Klinika Chirurgii Plastycznej Powiek Derm-Estetyka, ul. Zakoniczyńska 18, 80-180 Gdańsk, Tel: 500 430 484, taka procedura wykonywana jest ze względu na wskazania estetyczne, jak i medyczne, które odgrywają tutaj bardzo istotną rolę. W trakcie ingerencji chirurg likwiduje nadmiar skóry z obszaru powiek dolnych oraz z przepuklin tłuszczowych, tworzących tzw. worki. Dzięki temu nieestetyczna, wiotka skóra pod oczami zostaje usunięta, podobnie jak tzw. „worki pod oczami”. Warto wiedzieć jednak, że plastyka dolnych powiek nie przyniesie efektów w postaci redukcji kurzych łapek, co z pewnością podkreśli lekarz w trakcie wizyty kwalifikacyjnej.

Czy można usunąć fałdę mongolską?

Fałda mongolska, nazywana również fałdą nakątną, to zgięcie skóry, które rozciąga się pomiędzy powiekami górnymi i dolnymi. Jest ona charakterystyczna głównie dla osób o azjatyckim pochodzeniu, choć niekiedy stanowi również efekt różnego rodzaju wad wrodzonych, jak zespół Downa czy zespół Turnera. Jak przeczytać można na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/falda-nakatna-falda-mongolska/, o ile leczenie fałdy mongolskiej u maluchów nie jest wskazane, o tyle ingerencja chirurgiczna u nieco starszych dzieci pozwala na przywrócenie pełnego pola widzenia, zwiększając tym samym jakość ich codziennego funkcjonowania. Warto podkreślić przy tym, że ingerencja chirurga cieszy się w tym przypadku dużą skutecznością, a na sam zabieg decydują się zarówno osoby z problemem medycznym, jak i te, zmagające się wyłącznie z dyskomfortem w sferze estetyki.

Jak radzić sobie z problemem opadających powiek?

Z problemem opadających powiek boryka się znaczna część społeczeństwa. Szacuje się, że ich korekcie poddają się jednak najczęściej kobiety pomiędzy 40 a 50 rokiem życia, choć wśród pacjentów klinik nie brakuje również znacznie starszych osób obu płci. Za przyczynę problemu uznaje się przede wszystkim upływ czasu, powodujący zwiotczenie skóry oraz gromadzenie się jej nadmiaru w tym obszarze, ale także spadek napięcia mięśnia powieki czy też zanik lub osłabienie mięśnia dźwigacza powieki górnej.

Opadanie powiek to często również skutek uszkodzenia nerwów, a nawet choroby nowotworowej, wymagającej pogłębionej diagnostyki i szybkiej terapii. Taka przypadłość dotyczy jednej lub obu powiek, a kwalifikacja do zabiegu może mieć podłoże estetyczne lub medyczne.

Blefaroplastyka, bo właśnie o tym zabiegu mowa, przebiega w znieczuleniu miejscowym, a jej efektem jest wzmocnienie rozcięgna mięśni dźwigacza oraz usunięcie nadmiaru skóry z tego obszaru. Skutkuje to m.in. poprawą walorów estetycznych twarzy, odzyskaniem jędrnych i gładkich powiek oraz rozszerzeniem pola widzenia. Jak podkreślono na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/opadanie-powieki-gornej/, kwalifikacja do zabiegu odbywa się w trakcie specjalistycznej konsultacji, w trakcie której lekarz ocenia istniejący stan rzeczy, omawiając jednocześnie przebieg zabiegu i zalecenia dla okresu rekonwalescencji.

Czy plastyka powiek jest bezpieczna?

To pytanie z pewnością zadaje sobie większość osób, zmagających się z różnego rodzaju problemami w tym obszarze ciała. Pomimo zaskakująco dobrych efektów, jakie niesie ze sobą ingerencja chirurgiczna, związana z plastyką powiek, warto zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ona podejmowana w skomplikowanej anatomicznie i niezwykle wrażliwej okolicy. Dlatego też należy swoje zdrowie powierzyć doświadczonym specjalistom z zakresu chirurgii plastycznej, odbywając konsultację w dobrych klinikach, cieszących się zaufaniem pacjentów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.