30 maja, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Czym jest skleroterapia?

3 min read

Skleroterapia to jedna z popularnych metod usuwania żylaków. Polska przychodnia w Londynie oferuje możliwość wykonania takiego zabiegu w bardzo komfortowych warunkach i w atrakcyjnej cenie. Skleroterapia to szybki sposób na pozbycie się mało estetycznych żylaków kończyn dolnych.

Jak powstają żylaki kończyn dolnych?

Żylaki mogą pojawiać się w różnych częściach ciała, mówimy m.in. o żylakach odbytu, ale faktem jest, że najwięcej emocji wzbudzają żylaki nóg. Jest to problem dość powszechny i jednocześnie dokuczliwy, zwłaszcza dla pań, które lubią odkrywać nogi. Żylaki kończyn dolnych nie wyglądają estetycznie, poza tym mogą powodować dolegliwości bólowe i powodować dyskomfort (uczucie ciężkości nóg, pieczenie, zwiększenie ciepłoty ciała itd.).

Powstawanie żylaków nóg spowodowane jest patologią żylnego układu powierzchniowego. Ryzyko rozwoju patologii i powstawania żylaków jest większe u osób z nadmierną masą ciała, prowadzących siedzący tryb życia, u kobiet w ciąży, osób w podeszłym wieku. Na powstawanie żylaków wpływają także czynniki rodzinne.

Żylaki powstają na skutek niewydolności żylnej. Nadciśnienie żylne powoduje, że zastawki żył ulegają uszkodzeniu i dochodzi do nadmiernego uciskania żył, a w efekcie – ich poszerzenia i wydłużenia. Efekt widoczny jest na skórze w postaci grubych, krętych żył z wybrzuszeniami. Nieleczone żylaki mogą powodować dolegliwości bólowe, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do zgonu. Dlatego ważne jest, by po zauważaniu problemu, jak najszybciej podjąć leczenie żylaków w UK. Polska przychodnia w Londynie rekomenduje ten zabieg jako jeden z najlepszych, jeśli chodzi o usuwanie żylaków powierzchniowych.

Leczenie żylaków w Londynie – skleroterapia

Żylaki leczy się różnymi sposobami, miej lub bardziej inwazyjnymi. Na pewno najbardziej inwazyjną metodą jest leczenie chirurgiczne. Natomiast skleroterapia w Londynie to zabieg polegający na podaniu do żył specjalnego preparatu. Zabieg jest zatem małoinwazyjny i niemal bezbolesny.

Iniekcyjne podanie środka chemicznego do światła naczynia powoduje jego obkurczanie, zwłóknienie i zamknięcie. Podczas jednego zabiegu wykonuje się zwykle kilkanaście nakłuć, a wiec efekty leczenia stają się szybko widoczne. Nakłucia wykonuje się cienką igłą, dodatkowo pacjent powinien mieć nogi uniesione do góry, dzięki czemu naczynia są opróżnione z krwi i preparat łatwiej rozprowadza się w świetle naczynia. Zabieg trwa około 30 minut.

Skleroterapia w Londynie i jej efekty

Podanie preparatu do żył powoduje ich obkurczanie. W efekcie niektóre żylaki znikają całkowicie, inne stają się mniej widoczne. Efekty leczenia w dużej mierze uzależnione są od tego, jak zaawansowana jest choroba i jak wygląda ogólny stan zdrowia pacjenta. W niektórych wypadkach wystarczy wykonać jeden zabieg, w innych wskazane jest powtórzenie, co można zrobić już po dwóch tygodniach. Uśredniając można powiedzieć, że zwykle dla uzyskania zadowalających efektów wykonuje się trzy zabiegu skleroterapii.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.