18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Nie masz pewności co do ubezpieczenia właściciela domu? Czytaj dalej.

3 min read

Jak wszyscy wiemy, dom to nie tylko dach nad głową.

To tutaj wychowujesz rodzinę i tworzysz wspomnienia z bliskimi. Chroń swój dom ubezpieczeniem właściciela domu, na które zasługuje. Ten artykuł da ci kilka świetnych porad, gdy chcesz kupić ubezpieczenie właściciela domu.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu domu, rozważ koszty projektów budowlanych przed rozpoczęciem budowy. Konstrukcje z drewnianymi ramami kosztują więcej, ponieważ są bardziej narażone na spalenie, podczas gdy konstrukcje ze stalowymi ramami kosztują mniej, ponieważ są mocniejsze i wytrzymują w niesprzyjających warunkach pogodowych lub innych.Zaoszczędź pieniądze na ubezpieczeniu właściciela domu, nie kupując przedmiotów, które są potencjalnie szkodliwe. Budowa basenu lub zakup trampoliny może podnieść twoją roczną składkę nawet o dziesięć procent, a nawet więcej. Zamiast tego odwiedź pobliski basen lub plac zabaw i ciesz się tą samą przyjemnością za niższą cenę.Upewnij się, że masz zapis wszystkiego, co jest objęte ubezpieczeniem domu. Zrób szczegółową listę i zrób zdjęcia wszystkich kosztowności. Pomaga również w przechowywaniu paragonów za duże pozycje biletowe. W Internecie dostępne jest bezpłatne oprogramowanie, które pozwoli Ci stworzyć inwentarz domu, pokój po pokoju. Nie masz pewności co do ubezpieczenia właściciela domu? Czytaj dalej.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, posiadanie wszystkich tych informacji pod ręką pomoże przyspieszyć ten proces.Jeśli masz na swoim podwórku udogodnienia rekreacyjne, takie jak baseny, wanny z hydromasażem, trampoliny lub inne urządzenia, które mogą spowodować obrażenia, mogą one podnieść twoje składki ubezpieczeniowe, czasami o 10% lub więcej.

Rozważ to przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości z tymi rzeczami lub dodaniu ich do niej.Właściciele domów, którzy szybciej spłacają kredyty hipoteczne, szybciej zobaczą tańsze ubezpieczenie. Firmy ubezpieczeniowe wierzą, że jeśli jesteś właścicielem domu lub masz większy udział w jego kapitale, będzie bardziej prawdopodobne, że dobrze się nim zaopiekujesz i utrzymasz wyższą wartość. Spróbuj zwiększyć kwotę, którą płacisz co miesiąc, aby spłacić ją wcześniej.Jeśli Twój dom zostanie poważnie uszkodzony przez wodę, nie wyrzucaj zniszczonego mienia, zanim rzeczoznawca ubezpieczeniowy nie oceni szkody. Zniszczone przedmioty możesz usunąć z domu, aby nie powodowały dalszych uszkodzeń podłóg lub innych przedmiotów przez wodę, ale zostaw je na terenie posesji. Niezastosowanie się do tego oznacza, że ​​możesz nie otrzymać rekompensaty za te przedmioty.Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość była w pełni ubezpieczona od utraty lub uszkodzenia, musisz okresowo dokonywać ponownej oceny wartości swojego domu i odpowiednio dostosowywać zakres ubezpieczenia. Jeśli dokonałeś poważnych ulepszeń, uzupełnień lub napraw, które wpłynęłyby na wartość domu lub których wymiana kosztowałaby znaczne kwoty, a nie są one odzwierciedlone w Twoim ubezpieczeniu nieruchomości, nie będziesz w stanie uzyskać tego, co chcesz wkładać do domu w przypadku, gdy musisz złożyć wniosek.Jeśli chcesz mieć pewność, że za roszczenie ubezpieczeniowe właściciela domu otrzymasz odpowiednią zapłatę, musisz niezwłocznie zgłosić wszelkie straty firmie ubezpieczeniowej. Roszczenia dotyczące Twojego domu podlegają pewnym ograniczeniom czasowym, więc zbyt długie czekanie może dać ubezpieczycielowi powód do stwierdzenia, że ​​roszczenie jest już nieważne.Nie zwlekaj, jeśli chodzi o ochronę domu. Ponieważ nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć w przyszłości, ważne jest, aby upewnić się, że będziesz chroniony finansowo, jeśli coś stanie się z Twoim domem. Skorzystaj z porady ubezpieczeniowej właściciela domu w tym artykule, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed nieoczekiwanym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.