18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Laseroterapia w gabinecie medycyny estetycznej – zalety zabiegów laserowych

3 min read

Nowoczesna medycyna estetyczna może pomóc naprawić to, co jeszcze do niedawna uznawane było za nieodwracalne. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologii. Jedną z nich jest laser, który w zależności od rodzaju, mocy czy długości wiązki może poprawić różne mankamenty urody.

Laseroterapia to rodzaj zabiegu, który w różnych kuracjach wykorzystuje wysoce zaawansowane urządzenia emitujące wiązkę światła. Ta, w zależności od mocy, rodzaju i długości może wnikać w głąb skóry, inicjować procesy naprawcze, przyczynić się do rekonstrukcji uszkodzonych tkanek, wygładzać blizny, ujędrniać i uelastyczniać skórę, a także rozbijać melaninę i tym samym redukować przebarwienia. Poznaj najważniejsze zalety laseroterapii!

Spektakularne odmłodzenie

Laseroterapia to sposób na radzenie sobie z upływającym czasem. Dzięki niej poprawisz owal twarzy, ujędrnisz i napniesz skórę, wygładzisz zmarszczki, pozbędziesz się drugiego podbródka czy opadającej powieki, a także usuniesz postarzające plamy i przebarwienia. Jest to możliwe za sprawą m.in. Alma Harmony XL Pro, czyli wielofunkcyjnej platformy wykorzystującej różne głowice.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt liftingu i odmłodzenia, to zdecydowanie warto postawić na iPixel lub ClerLift. Ten ostatni wywołuje w tkance efekt fotoakustyczny, dzięki czemu oddziałuje na komórki mechanicznie, a nie termicznie, i tym samym nie uszkadza wierzchniej warstwy skóry. Co więcej, brak zaczerwienienia, długiego gojenia czy złuszczania sprawia, że po zakończonym zabiegu można szybko wrócić do codziennych zajęć. Ponadto, ponieważ nie dochodzi do ablacji skóry, terapia może być przeprowadzana bez znieczulenia.

Natomiast iPixel Alma Harmony jest laserem frakcyjnym umożliwiającym resurfacing skóry. Zapewnia on gruntowną odbudowę naskórka z jednoczesnym efektem odmłodzenia. Skutecznie wygładza zmarszczki, zmniejsza przebarwienia, redukuje blizny, rozstępy, a także ujędrnia i uelastycznia skórę. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, jednak rekonwalescencja nie powinna trwać dłużej niż tydzień.

Efektywna redukcja blizn

Blizny potrądzikowe lub po przebytej ospie mogą obniżyć poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Trudno jest je przykryć makijażem lub zredukować ich widoczność przy pomocy nawet specjalistycznych kremów. Natomiast blizny powypadkowe mogą nie tylko przypominać o przykrych wydarzeniach, ale i utrudniać codzienne funkcjonowanie. To tak zwane blizny przerostowe, które tworzą się w wyniku nieprawidłowego gojenia.

Z każdym rodzajem blizn radzi sobie Fraxel Re:Pair. Stanowi nowoczesny, zaawansowany ablacyjny laser frakcyjny, który pozwala osiągnąć rezultaty podobne do tradycyjnych urządzeń ablacyjnych, ale przy mniejszej inwazyjności i krótszym okresie rekonwalescencji. Umożliwia redukcję blizn, ale i poprawę gęstości oraz jędrności skóry, co jest możliwe za sprawą procesów naprawczych i wzmożonego pobudzania komórek do produkcji kolagenu. Więcej o możliwościach przeczytasz tutaj: https://klinikakrajewski.pl/oferta/technologie/lasery/fraxel-repair/ 

Skuteczna walka z plamami starczymi, przebarwieniami i rumieniem

Laseroterapia to jedna z najefektywniejszych i najszybszych metod usuwania przebarwień, plam starczych czy zmian naczyniowych. Jest to możliwe dzięki Dye-VL – urządzeniu, które w kontrolowany, bezpieczny i małoinwazyjny sposób uszkadza komórki z nagromadzoną melaniną lub hemoglobiną. Efektem tego jest wyrównanie kolorytu skóry oraz wyraźna redukcja przebarwień. Co więcej, zabieg niweluje rumień, wycisza trądzik różowaty i dodatkowo zapewnia efekt odmłodzenia. Ponadto, dzięki niskiej inwazyjności, pacjenci nie wymagają rekonwalescencji i mogą bezzwłocznie wrócić do codziennych zajęć. Zabieg z wykorzystaniem DYE-VL przeprowadzisz w Klinice Krajewski

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.