18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jakie prezenty kupić chłopcu na Komunię? Czy biżuteria jest dobrym pomysłem?

4 min read

Czas Pierwszych Komunii zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim szereg różnych wątpliwości, związanych z zakupem upominków, wręczanych dzieciom na pamiątkę tego wyjątkowego dnia. O ile w przypadku dziewczynek wybór nie powinien stanowić większego problemu, o tyle konieczność zakupu prezentu dla chłopca może wiązać się z pewnymi rozterkami. Podpowiadamy więc, co podarować chłopcu w dniu Pierwszej Komunii i czy biżuteria będzie w tym przypadku dobrym pomysłem.

Inwestycja w przyszłość, czyli co podarować chłopcu kochającemu naukę?

W przypadku chłopca, interesującego się światem przyrody czy nauki, doskonale sprawdzą się prezenty komunijne, dzięki którym lepiej pozna on otaczającą go rzeczywistość. Doskonałą inwestycją w przyszłość młodego naukowca może być więc mikroskop, przy pomocy którego odkryje on to, co niedostępne dla ludzkiego oka. Ciekawym pomysłem może być również domowe laboratorium, umożliwiające przeprowadzanie wybuchowych eksperymentów czy inne zestawy edukacyjne, wprowadzające dziecko w świat nauki przez zabawę.

Jaki prezent na Komunię dla przyszłego sportowca?

Młodość rządzi się swoimi prawami, a zamiłowanie do sportu to domena wielu chłopców w tym okresie życia. Warto wykorzystać dzień Pierwszej Komunii Świętej, by podtrzymać wszelkie pasje, związane z aktywnością fizyczną. Doskonałym prezentem dla przyszłego sportowca będzie z pewnością rower, który wręczany jest przy tej okazji już od wielu lat. Upominkiem, wpisującym się w nowoczesne trendy technologiczne, będzie natomiast skakanka bezprzewodowa czy poweriser, czyli tzw. skaczące szczudła.

Ponadczasowy prezent dla chłopca – co wybrać na Pierwszą Komunię?

Ponadczasowe prezenty nigdy nie wyjdą z mody, pomimo upływu czasu. Do tej grupy zaliczają się np. personalizowane Pisma Święte i książki z osobistą dedykacją. Doskonałym pomysłem będzie również biżuteria komunijna, która wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek. Wystarczy bowiem sięgnąć do artykułu: Co kupić na komunię dla chłopca? Biżuteria dla chłopca na komunię, by przekonać się, że również chłopcom można podarować wyjątkową ozdobę, która będzie przypominać wyjątkowy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Doskonałym pomysłem będzie tutaj złoty łańcuszek, który już na stałe wpisał się w tego rodzaju uroczystości. Zazwyczaj jest on wręczany przez rodziców chrzestnych, choć bywa również, że na taki zakup decydują się rodzice dzieci, przystępujących do sakramentu. Nieco bardziej ekonomicznym, choć równie pięknym rozwiązaniem, może być łańcuszek wykonany ze srebra. Jego atutem będzie z pewnością brak obaw o przypadkowe zgubienie czy zerwanie cennej biżuterii, co w przypadku dzieci zdarza się niezwykle często.

Jaką długość łańcuszka wybrać dla chłopca?

Wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek w tym zakresie z pewnością poszukać można w dobrych salonach jubilerskich lub na ich stronach internetowych. Wybierając rozmiar łańcuszka należy pamiętać jednak, że dzieci szybko dorastają. Jeśli kupimy zbyt krótki łańcuszek, za kilka lat może on okazać się niewystarczający. Poszukując takiej ozdoby dla chłopca, warto również pomyśleć nad subtelną zawieszką, która będzie odzwierciedlała symbolikę tego wyjątkowego dnia. Wiele inspiracji w tym zakresie znaleźć można na stronie https://lodzinscy.eu/352-komunia-swieta, gdzie zaprezentowany został bogaty wachlarz możliwości. W przypadku chłopców warto postawić na tradycyjny krzyżyk, złoty medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, czy srebrny medalik Serce Jezusa. Taki prezent z pewnością zostanie z dzieckiem na długie lata, stając się nie tylko pamiątką ważnego wydarzenia, ale również i wyjątkową ozdobą o sentymentalnej wartości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.