28 maja, 2023

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Co zrobić gdy dziąsła krwawią?

2 min read

Coraz więcej osób boryka się z problemem krwawiących dziąseł.

W związku z tym bardzo często szukamy skutecznych rozwiązań, które pomogą nam uporać się z tą przykrą dolegliwością. W żadnym wypadku nie powinno się bagatelizować tego rodzaju objawów. Co może powodować krwawienie dziąseł? Powodów może być wiele. Wśród nich jest na przykład używanie zbyt twardej szczoteczki do zębów, niedokładnie usuwanie płytki nazębnej lub kamień nazębny. Znając przyczynę krwawienia dziąseł możemy wdrożyć odpowiednie działania. Gdy nasze dziąsła krwawią warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić produkty o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i antybakteryjnym. Mogą to być specjalne żele do miejscowego stosowania lub płyny do płukania jamy ustnej, które zmniejszą krwawienie dziąseł oraz będą przyspieszać gojenie się ran. Jeśli krwawienie dziąseł utrzymuje się przez dłuższy czas, warto skonsultować to ze swoim lekarzem stomatologiem.
Co zrobić gdy dziąsła krwawią?

Odpowiednie środki na krwawiące dziąsła – jakie zakupić?

Często polecanym produktem przy problemach z dziąsłami jest płyn Eludril. Jego głównym składnikiem jest chlorheksydyna, która wykazuje działanie antybakteryjne, ogranicza odkładanie się nowej płytki nazębnej i zmniejsza krwawienie oraz stan zapalny dziąseł. To bardzo skuteczny produkt o udowodnionym klinicznie działaniu. Warto go stosować zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Płyn Eludril dostępny jest w kilku rodzajach. Wśród nich jest płyn do codziennego stosowania oraz płyn Eludril do okresowej terapii, przy silnych stanach zapalnych dziąseł.
Dużo więcej informacji na temat płynu do płukania jamy ustnej Eludril, dostępnych jest w podanym linku. Tam można znaleźć szczegółowe informacje o tym jak stosować taki płyn i dla kogo jest polecany oraz jakie przynosi efekty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.