18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jak uzyskać wysokie plony w uprawach konopi?

3 min read

Uprawa konopi w krajach gdzie jest to dozwolone staje się coraz bardziej popularna, wielu hodowców zastanawia się w jaki sposób rozpocząć własne uprawy.

Naturalnie mamy do wyboru możliwość zasadzenia na zewnątrz oraz w domu. Klimat Europejski nie zawsze sprzyja tego rodzaju uprawom, ze względu na dość niskie nasłonecznienie czy też temperaturę plony mogą być dość słabe. Dlatego też niewiele osób skłania się do uprawy domowej, jednak warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku musimy stworzyć odpowiednie warunki. Z pewnością musimy wykorzystać odpowiednie oświetlenie, rośliny tego rodzaju będą potrzebowały dużo światła w ciągu doby, w czasie pierwszej fazy wzrostu w wielu hodowców używa oświetlenia przez cały czas.

Jak uzyskać wysokie plony w uprawach konopi?

Co potrzebne będzie do uprawy marihuany?

Oczywiście nie bez znaczenia będzie odpowiednie nawodnienie, wybranie rodzaju gleby. W tym przypadku często wybierana jest gleba standardowa jednak powinniśmy pamiętać także o właściwym nawożeniu, tak aby gleba była bogata w substancje potrzebne do prawidłowego wzrostu rośliny. Dodatkowo także możemy spotkać rozwiązania hydroponiczne gdzie uprawa następuje w wodzie, tutaj stosujemy odpowiednie nawozy które pozwalają na szybki wzrost. Natomiast ukorzenienie możemy ułatwić poprzez stosowanie różnego rodzaju mat, bardzo popularne są także donice ze skał magmowych.

Warto zwrócić uwagę iż stosuje się również specjalne namioty uprawne, w tym przypadku możemy wyizolować uprawę z pomieszczenia, stworzyć sprzyjające warunki dla wzrostu roślin. Naturalnie namiot tego typu musimy wyposażyć w oświetlenie, na górze umieścimy lampę, mogą to być różnego rodzaju lampy LED także specjalne panele w których umieszczamy większą ilość diod. Naturalnie całość możemy dodatkowo wyłożyć folią aluminiową, można także zakupić gotowe rozwiązania które umożliwiają profesjonalną hodowlę wewnątrz.

W internecie znajdziemy wiele poradników jak zrobić growbox, z pewnością będziemy potrzebowali odpowiedniego stelaża, dodatkowo możemy obłożyć go różnego rodzaju materiałami które powinny być odporne na działanie temperatury jaką może wytwarzać punkt oświetleniowy, dodatkowo warto zwrócić uwagę aby ścianki były wykonane z materiału nieprzemakalnego, nieprzepuszczającego zapachy. Dzięki temu stworzymy w środku sprzyjające warunki, cały namiot powinien utrzymywać odpowiednią wilgotność, która będzie niezbędna aby uzyskać oczekiwane plony.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.