18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Depilacja laserowa jest bezpieczna również dla skóry wrażliwej

2 min read

Jeśli masz wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, najlepszym wyborem dla ciebie może być depilacja laserowa.

Wybierając taką metodę depilacji nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień czy bolesnego wrastania włosków w skórę.

Depilacja laserowa jest bezpieczna również dla skóry wrażliwej

W jaki sposób działa depilacja laserowa

Wysokoenergetyczny laser aleksandrytowy emituje długi, delikatny strumień światła przez skórę bezpośrednio do mieszka włosowego. Mieszek włosowy absorbuje energię w postaci ciepła i jest w ten sposób niszczony, co zapobiegaj przyszłemu wzrostowi włosków. Laser reaguje tylko na pigment włosa w mieszku pozostawiając otaczającą skórę nienaruszoną. Ponieważ laser jest przyciągany do melaniny, czyli pigmentu we włosach, depilacja laserowa jest optymalnym rozwiązaniem dla jasnej skóry i ciemnych, grubych włosów, chociaż ciemniejsza skóra może przynieść dobre rezultaty z odpowiednim laserem. Niestety depilacja laserowa nie działa skutecznie na włosach blond, rudych czy siwych.

Metoda depilacji z użyciem lasera jest praktycznie bezbolesna, ponieważ laser ma wbudowaną nakładkę chłodzącą, a kłucie czy pieczenie jest minimalne. Aby zminimalizować ból, można również zastosować żel znieczulający przed zabiegiem i żel kojący po zabiegu depilacji laserowej. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, ale zazwyczaj szybko ustępuje. Jeśli masz wrażliwą skórę, depilacja laserowa może być rzeczywiście optymalnym rozwiązaniem. W przypadku wykonywania czynności przez specjalistę ryzyko podrażnienia skóry jest minimalne. Ból i dyskomfort są porównywalne lub mniejsze niż w przypadku innych tradycyjnych metod depilacji, ale wygoda może sprawić, że warto przemyśleć taką trwałą metodę na pozbycie się niechcianych włosków na ciele.

Na zabieg depilacji z użyciem lasera w Katowicach możesz się umówić w gabinecie kosmetycznym na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/. Jeśli masz wrażliwą skórę, golenie lub woskowanie oznacza regularne i częste podrażnienia, dlatego warto wybrać inną metodę na redukcję zbędnego owłosienia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.