12 kwietnia, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Czym jest pierścionek przedzaręczynowy?

4 min read

O pierścionkach przedzaręczynowych mówi się coraz więcej. Nic dziwnego, bo rozwiązanie to cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a tzw. promise ring coraz częściej zdobią palce kobiet niemalże na całym świecie. W czym tkwi istota pierścionka obietnicy i kiedy warto go wręczyć? 

Czym jest pierścionek przedzaręczynowy?

Pierścionek przedzaręczynowy to swoista nowość na polskim rynku. To właśnie dlatego jeszcze stosunkowo niewiele osób poznało tradycje z nim związane. Na szczęście Polacy coraz częściej otwierają się na nieszablonowe rozwiązania, które docierają do nich m.in. za pośrednictwem serwisów z różnego rodzaju ciekawostkami. Jeden z nich zobaczyć możesz po przejściu na stronę www.aleploteczki.pl, gdzie regularnie zamieszczane są artykuły, poruszające interesującą tematykę z różnych dziedzin. To właśnie na takich stronach znaleźć można np. informacje o pierścionkach obietnicy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to swego rodzaju przyrzeczenie, składane najbliższej sercu osobie. Zgodnie z tradycją, promise ring ma bowiem oznaczać miłość, wierność i oddanie, niezależnie od okoliczności i wydarzeń, które staną na drodze do szczęścia zakochanym.

Kiedy podarować partnerce pierścionek obietnicy?

Pierścionek przedzaręczynowy to doskonała propozycja dla tych, którzy sporą wagę przykładają do symboliki biżuterii. Nic dziwnego, bo stanowi on swoiste świadectwo uczucia, jakie zrodziło się między dwojgiem bliskich sobie osób. O tym, kiedy jeszcze warto rozważyć taki prezent, przeczytasz w artykule https://www.aleploteczki.pl/zdrowie-i-uroda/czy-warto-podarowac-partnerce-pierscionek-przedzareczynowy, którego autor wymienił kilka kolejnych sytuacji. Jak się okazuje, pierścionek przedzaręczynowy to idealne rozwiązanie w momencie, gdy para nie planuje w ogóle wstępowania w związek małżeński. Promise ring warto wręczyć również, gdy:

  • aktualny budżet nie pozwala na zakup pierścionka zaręczynowego,
  • nie wiadomo, jaki rozmiar biżuterii nosi ukochana kobieta,
  • w danym momencie ślub nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem, choć para planuje go w dalszej przyszłości.

Czym różni się pierścionek przedzaręczynowy od zaręczynowego?

Pierścionek przedzaręczynowy od zaręczynowego różni się przede wszystkim ceną. Jak już zostało wspomniane, bardzo często decydują się na niego osoby, których budżet nie pozwala tymczasowo na inwestycję w droższą biżuterię. Promise ring nie musi zachwycać blaskiem kamieni szlachetnych i kosztownym kruszcem. 

Zgodnie z tradycją, ma on bowiem być skromniejszym symbolem uczucia, łączącego zakochanych. Dzięki temu wybór pierścionka obietnicy staje się znacznie łatwiejszy, tym bardziej że można go zakupić nawet z kobietą, dla której ma być przeznaczony. I choć wręczanie promise ring nie jest traktowane jako obowiązkowe, to doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących podkreślić łączące ich uczucie i zaangażowanie w tworzenie wspólnej przyszłości. 

Jak wybrać idealny promise ring dla ukochanej?

Nie istnieją ściśle określone zasady, mówiące o tym, jaki powinien być pierścionek przedzaręczynowy. Taka sytuacja otwiera przed zakochanymi cały wachlarz różnorodnych możliwości, z których warto skorzystać, wybierając biżuterię, idealnie wpisującą się w gusta kobiety. Jak pokazuje praktyka, mężczyźni najczęściej sięgają po minimalistyczne modele z motywem serca czy znaku nieskończoności. 

Jak już wspomnieliśmy, pierścionek obietnicy nie musi być zdobiony kamieniem szlachetnym. Jeśli jednak zakochany zdecyduje się na takie rozwiązanie, warto zainwestować w minerał, wpisujący się w indywidualne preferencje wybranki serca i podkreślający atuty jej urody. 

Jak wręczyć kobiecie pierścionek obietnicy?

Sporą zaletą pierścionków przedzaręczynowych jest z pewnością fakt, że nie wymagają one specjalnych okoliczności i wcześniejszych przygotowań. Taki prezent można wręczyć ukochanej zupełnie spontanicznie, np. podczas wspólnego spaceru. Aby jednak podarunek ten nie został opatrznie zinterpretowany, warto rozważyć rezygnację z klękania, zarezerwowanego dla tradycyjnych oświadczyn. Na koniec trzeba podkreślić, że choć promise ring to wyłącznie symboliczne przyrzeczenie, należy składać je świadomie i z pełną odpowiedzialnością za wypowiedziane słowa i złożone obietnice.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.