28 maja, 2023

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Liposukcja nóg – jakich efektów można się spodziewać?

4 min read
Pacjentka po liposukcji nóg w klinice Genesis

Wiele osób każdego dnia zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Kiedy zdrowa dieta i ćwiczenia nie pozwalają pozbyć się tłuszczu, liposukcja jest często dobrym rozwiązaniem, aby osiągnąć pożądany kontur ciała. Liposukcja może być przeprowadzana na wielu obszarach, między innymi na nogach. Czego można oczekiwać od zabiegu tego typu?

Pacjentka po liposukcji nóg w klinice Genesis

Czy liposukcja może zdziałać cuda?

Niestety, niektórzy pacjenci mogą mieć nierealistyczne oczekiwania co do liposukcji, a kiedy pożądane rezultaty nie zostają natychmiast osiągnięte, często myślą, że zabieg nie był udany. Wiedza o tym, czego można się spodziewać po zabiegu i stosowanie się do zaleceń chirurga plastycznego dotyczących pielęgnacji po liposukcji może pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zabiegu warto zapoznać się z publikacjami klinik specjalizujących się w liposukcji:klinikagenesis.pl/zabiegi/korekty-ciala/rzezbienie-konczyn-dolnych, gdzie można również znaleźć kontakt do specjalistów.

Co dzieje się po liposukcji?

Po zabiegu można spodziewać się lekkiego dyskomfortu, siniaków, zaczerwienienia i obrzęku. Przepisane leki mogą pomóc w złagodzeniu dyskomfortu. Możesz otrzymać polecenie noszenia odzieży uciskowej, która pomoże zmniejszyć obrzęk i ułatwi gojenie. Opuchlizna zwykle zaczyna ustępować pod koniec pierwszego tygodnia, ale noszenie odzieży uciskowej należy kontynuować do czwartego tygodnia lub zgodnie z innymi zaleceniami. Pewien stopień obrzęku może utrzymywać się nawet przez sześć tygodni, ale w ciągu kilku dni pacjent powinien czuć się na tyle komfortowo, by móc wrócić do zwyczajnego funkcjonowania.

Czy będę mieć blizny?

Podczas zabiegu liposukcji wykonuje się małe nacięcia w celu usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych. Nacięcia te są małe i w miarę możliwości wykonywane w niewidocznych miejscach, dzięki czemu są mniej widoczne. Otrzymać instrukcje dotyczące pielęgnacji nacięć, aby dbać o nie po zabiegu.

Jak mogę wspomóc gojenie i dobre wyniki?

Podczas gdy liposukcja usuwa na stałe pewną liczbę komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym, pozostałe komórki mogą nadal gromadzić tłuszcz i zwiększać swój rozmiar. Przestrzeganie zdrowej diety, picie dużej ilości wody i regularne ćwiczenia fizyczne (po uzyskaniu zgody chirurga) mogą wspomóc gojenie, utrzymać prawidłową wagę ciała i pomóc w osiągnięciu pożądanego kształtu ciała po ustąpieniu obrzęku.
Chrirug w Klinice Genesis przygotowujący pacjentkę do zabiegu liposukcji

Czy od razu zobaczę rezultaty?

Istnieje prawdopodobieństwo, że nie zobaczysz oczekiwanych rezultatów zaraz po zabiegu. Liposukcja usuwa komórki tłuszczowe, jednak zatrzymanie płynów i obrzęk mogą spowodować, że nogi chwilowo nie będą wyglądały na szczuplejsze . Gdy opuchlizna zejdzie, można zacząć dostrzegać rezultaty.

Możesz również zauważyć, że niektóre partie skóry w miejscu poddanym liposukcji są luźne. Luźna skóra z czasem może się ujędrnić. Jednak w zależności od wielu czynników, takich jak wiek lub ilość usuniętego tłuszczu, konieczna może być interwencja chirurgiczna w celu ujędrnienia skóry. Każda osoba jest inna i chirurg plastyczny może porozmawiać z Tobą o napinaniu skóry jako części zabiegu modelowania sylwetki, jeśli jest to uzasadnione.

W zależności od ilości usuniętego tłuszczu, ostatecznych rezultatów można spodziewać się po upływie 1-3 miesięcy od zabiegu.

Jak utrzymać mój nowy wygląd?

Ważne jest, aby pamiętać, że rezultaty liposukcji nie muszą być trwałe. Podczas gdy komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu na dobre, niektóre z nich nadal pozostają i mogą się powiększać. Aby móc cieszyć się szczuplejszymi nogami przez długi czas, należy odpowiednio o siebie dbać.

Liposukcja może usunąć uporczywy nadmiar tkanki tłuszczowej i pomóc w osiągnięciu pożądanego kształtu ciała, ale ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania i wiedzieć, że utrzymanie nowego wyglądu w dłuższej perspektywie wymaga zaangażowania w zdrowy styl życia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.