30 maja, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Usuwanie zmarszczek na czole, pod oczami i między brwiami za pomocą botoksu

3 min read

Jeśli odczuwasz potrzebę usunięcia zmarszczek znajdujących się na Twoim czole, pomiędzy brwiami, czy pod oczami – zabieg z użyciem botoksu jest zdecydowanie idealną propozycją dla Ciebie. Wiek nie gra tutaj roli, ponieważ pierwsze zmarszczki pojawiają się już u młodych, nawet dwudziestopięcioletnich osób. Często jedynym wyjściem, jakie pozostało do pozbycia się niechcianych zmarszczek, jest poddanie się zabiegowi botoksu. Przed zdecydowaniem się na zabieg warto wiedzieć o kilku ważnych kwestiach związanych z zabiegami tego typu. Należy między innymi wiedzieć, że kiedy toksyna botulinowa zaprzestanie swojego działania — zmarszczki nie będą bardziej pogłębione, a jedynie będą wyglądały tak, jak przed zabiegiem, jakby zostały „zamrożone”.

Przeciwwskazania i przebieg zabiegu z użyciem botoksu

Najczęstsze przeciwwskazania do poddania się zabiegowi to na przykład ciąża, karmienie piersią czy zespół Lamberta-Eatona. Również niektóre leki mogą negatywnie wpłynąć na możliwość poddania się zabiegowi.

Sam zabieg zajmuje tylko kilka minut, a więc nie zdążymy poczuć uciążliwości bólu. Prawidłowo i profesjonalnie wykonany zabieg zawsze powinien być poprzedzony wywiadem chorobowym przeprowadzonym przez lekarza. Wywiad taki ma na celu doprecyzowanie wszelkich szczegółów oraz znalezienie lub wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań, które mogłyby skutkować powikłaniami. Pamiętaj, że toksyna botulinowa to lek. I z tego tytułu, może być stosowana wyłącznie przez odpowiednio uprawnionego lekarza, który może wystawiać recepty. Lekarz, który przeprowadza zabieg, powinien perfekcyjnie znać anatomię, posiadać odpowiednie doświadczenie oraz umiejętność dobrania odpowiedniej ilości jednostek. Dobór jednostek to szczególnie ważna kwestia, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu.

Jak długo trwa zabieg i czy jest on bezpieczny i bolesny?

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz w stanie znieść ból towarzyszący zabiegowi, nie musisz się martwić — cała procedura jest niemal bezbolesna — towarzyszy jej jedynie uczucie lekkich ukłuć. Wszystko zależy oczywiście od osobistego progu bólu każdego pacjenta, jednak z pewnością nie ma się czego bać.

O bezpieczeństwo w trakcie zabiegu zadba dobrze wykwalifikowany specjalista, jednak po powrocie do domu to Ty musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim wiedz, że małe krwiaki pojawiające się w miejscu wkłucia to rzecz całkowicie normalna — powinny zniknąć po maksymalnie kilku dniach. Poza tym pacjent nie może kłaść się przez około 4 godziny po zakończeniu zabiegu czy też mimo bólu masować okolicy poddanej zabiegowi. Niewskazane są też wysiłek fizyczny, zwłaszcza w dniu zabiegu czy noszenie makijażu kilka godzin po wyjściu z gabinetu lekarza. Jeśli chcesz uniknąć zasinień zrezygnuj także z alkoholu.

Więcej informacji na temat zabiegu usuwania zmarszczek przy użyciu botoksu, znajdziesz w zakładce “Botoks na czoło, pod oczy lub między brwiami – usuwanie zmarszczek”, na stronie profesjonalnego Gabinetu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Gdyni – Derm Estetyka.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.