30 maja, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Worki pod oczami – jak się ich skutecznie pozbyć?

4 min read

Worki pod oczami to problem natury estetycznej oraz zdrowotnej, który skutecznie psuje wygląd naszej twarzy. Ich występowanie nie tylko dodaje lat ale i sprawia wrażenie wiecznie zmęczonego i zaniedbanego wyglądu. Dawniej kojarzono je głównie z wiekiem podeszłym, obecnie jednak wiadomo, że na ich powstawanie może mieć wpływ wiele różnych czynników. Jak powstają i jak skutecznie walczyć z workami pod oczami dowiesz się czytając dalszą część artykułu.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Na powstawanie opuchlizny pod oczami może mieć wpływ wiele różnorodnych czynników. Jednym z nich są, po prostu geny, które powodują taki, a nie inny wygląd twarzy oraz zastoje limfy umiejscowione w tym właśnie miejscu. Obrzęki limfatyczne mogą być powodowane również przez szereg innych czynników zewnętrznych takich jak nieodpowiednia dieta i tryb życia, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów oraz zbyt mała ilość snu. Problemy z workami pod oczami mają również osoby borykające się z nadwagą oraz otyłością u których tłuszcz gromadzi się w poduszeczkach tłuszczowych umieszczonych pod oczami. Worki pod oczami mogą być również objawem wielu chorób takich jak: choroby nerek, serca, układu krążenia, przepuklina tłuszczowa oraz spadek napięcia mięśnia okrężnego. Zastoje limfatyczne towarzyszą również takim problemom zdrowotnym jak niedoczynność tarczycy, alergie, anemia czy dysfunkcje w pracy śledziony. Więcej informacji o przyczynach powstawania worków pod oczami, dostępnych jest pod wskazanym adresem – www.chirurg-gdynia.pl/oferta/worki-pod-oczami-zabieg, która poświęcona jest właśnie tej tematyce.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Istnieje wiele doraźnych środków i sposobów na zmniejszenie worków pod oczami. Są to głównie kremy i różnego rodzaju serum pod oczy mające obkurczyć obrzęk limfatyczny nagromadzony w tym miejscu twarzy. Wśród domowych sposobów można wymienić również maseczki oraz chłodne okłady zmniejszające opuchliznę. Wszystkie te sposoby przynoszą jednak jedynie chwilową poprawę. Nie oznacza to jednak, że z problemem tym nie da się z powodzeniem walczyć.

Wśród skutecznych metod leczenia problemu, jakim są worki pod oczami, można wymienić następujące zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

  • Blepharoplastyka – czyli chirurgiczne usuwanie nadmiaru wiotkiej skóry, będące najefektywniejszym ale i najbardziej inwazyjnym ze stosowanych w tym celu zabiegów;

  • Endolifting laserowy – polegający na wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli i podgrzaniu tkanki podskórnej w celu wywołania wzmożonej syntezy kolagenu. Pozwala to na poprawę napięcia skóry i zmniejszenie widoczności worków;

  • Laser frakcyjny – metoda ta polega na wywołaniu mikrouszkodzeń skóry w celu jej stymulacji i regeneracji;

  • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego – substancja ta zawiera czynniki wzrostu fibroblastów, które silnie stymulują regenerację skóry pod oczami;

  • Karboksyterapia – poprawiająca krążenie krwi i chłonki co niezwykle skutecznie redukuje obrzęk limfatyczny;

  • Mezoterapia igłowa – polegająca na wprowadzeniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry za pomocą mikronakłuć skóry pod oczami. Powodują one również poprawę mikrokrążenia i produkcję kolagenu napinające skórę i niweluje worki pod oczami.

Jeśli pacjent skarży się na worki pod oczami, oprócz ich chirurgicznego usunięcia, można wykonać dodatkowo zabieg plastyki powiek. Wtedy zabieg wykonywany jest na powiekach dolnych, gdzie chirurg nacina skórę poniżej biegu rzęs. O sposobach radzenia sobie z powstałym nadmiarem skóry w okolicach oczu oraz różnorodnych wad mięśni wokół oka, przeczytasz odwiedzając stronę https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-powiek, która szczegółowo objaśnia ten problem.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu usuwania worków pod oczami

Do przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu usuwania worków pod oczami zalicza się: zaburzenia krzepliwości krwi, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, a także ropne infekcje występujące w okolicach oczu. Blefaroplastykę odradza się również osobom cierpiącym na poważne choroby systemowe np. cukrzycę.

Ingerencja w swój wygląd i decyzja o podjęciu takiego działania powinna być decyzją przemyślaną, gdyż na stałe wpisuje się w naszą urodę. Warto więc dokładnie przeanalizować, czego nasz organizm tak naprawdę wymaga pod tym względem, plastyki powiek, usuwania worków pod oczami, czy może korekty odstających uszu. Więcej informacji na temat ostatniego z wymienionych zabiegów, przeczytasz odwiedzając następującą stronę: https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, gdzie autor przybliża przygotowania do samej operacji oraz jej przebieg.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.