18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Specjalistyczne zabiegi z zakresu stomatologii

2 min read

W przypadku kiedy mamy problemy nie tylko z zębami ale także z naszą szczęką, zgryzem wówczas konieczna będzie konsultacja z lekarzem chirurgiem stomatologiem.

Oczywiście należy zwrócić uwagę iż jest to lekarz który powinien posiadać konkretną wiedzę z zakresu ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej, czy też chirurgii urazowej. Warto zwrócić uwagę iż możemy ulec różnego rodzaju wypadkom, uszkodzeniu może ulec nie tylko ząb ale także cała szczęka.

Specjalistyczne zabiegi z zakresu stomatologii

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Niekiedy potrzebna jest interwencja chirurgiczna, specjaliści w tej dziedzinie mogą przykładowo dokonać usunięcia zęba, możliwe jest także uzupełnienie części ubytków, niekiedy tego rodzaju zadania nie podejmie się stomatolog, potrzebny będzie specjalista. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się nie tylko zębami ale także całą jamą ustną, dodatkowo możemy liczyć także na usługi z zakresu protetyki, implantów. Dodatkowo chirurg stomatolog może określić różnego rodzaju nieprawidłowości w przypadku kości, mięśni, może także doradzić na skuteczną rehabilitację po urazie.

Kiedy usunięcie zęba u pacjenta jest dość skomplikowane w tym przypadku potrzebna jest pomoc specjalistyczna, chirurg wykonuje także przeszczepienie zęba w miejsce innego, dzięki temu będzie można poprawić komfort przeżywania. Z pewnością przeszczepianie zębów obecnie jest zabiegiem który oferuje wielu chirurgów stomatologów. Są to zabiegi coraz powszechniejsze dzięki czemu można będzie uzupełniać ubytki przykładowo za pomocą zęba mądrości. Oczywiście można wykorzystać nowoczesne rozwiązanie, obecnie implanty wykonywane są przykładowo z tytanu czy też innych materiałów które będą niezwykle wytrzymałe. Należy brać pod uwagę fakt że ludzkie ciało z czasem odrzuca implant, dlatego też należy poszukiwać pomocy specjalistycznej w przypadku ubytku.

Oczywiście w każdym mieście obecnie znajdziemy przychodnię w której przyjmuje chirurg stomatolog bielsko jest miastem gdzie również będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.