18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Podkład pod panele podłogowe ociepli i wyciszy nasze podłogi

2 min read

Kiedy chcemy wykonać ładną podłogę w naszym domu, z pewnością będziemy musieli zadbać o odpowiednie wypoziomowanie i wyrównanie powierzchni, na której będziemy układali panele.

Musimy zadbać także o odpowiedni poziom i wysokość, tak aby panele i płytki w różnych pomieszczeniach znajdowały się na tym samym poziomie. Możemy w tym celu wykorzystać różnego rodzaju wylewki samopoziomujące, obecnie znajdziemy wiele tego rodzaju środków w sklepach budowlanych. Możemy je wymieszać w domu, wiele tego rodzaju prac możemy obecnie wykonać we własnym zakresie, a wypoziomowanie podłogi nie powinno stanowić dla nas problemu. Dodatkowo pod panele stosuje się różnego rodzaju podkłady, które mają za zadanie zniwelowanie wszelkiego rodzaju niedociągnięć. Mogą być to panele ze specjalnej pianki, mogą być stosowane polistyreny, które dodatkowo ocieplają naszą podłogę, sprawiają że nasze panele będą po prostu cieplejsze. Dodatkowo warto pamiętać, że tego rodzaju podkłady pod panele będą także odpowiadały za izolację akustyczną, a podłoga nie będzie wydawała charakterystycznych dźwięków podczas kiedy po niej stąpamy. Oczywiście możemy zakupić różne rodzaje grubości, może być to od kilku do kilkunastu milimetrów, grubsze podkłady mogą sprawiać jednak, że podłoga będzie zbyt sprężysta. Podkład pod panele podłogowe ociepli i wyciszy nasze podłogi

Musimy zatem wszystko dobrać dokładnie do naszych wymagań, do charakteru podłoża, na którym będą układane panele.

Oczywiście tego rodzaju podkłady sprawdzą się także w przypadku podłóg winylowych, tego rodzaju panele są wodoodporne, także wszystkie podkłady, które będziemy stosowali pod podłogi winylowe również muszą być wodoodporne. Dobry podkład będzie zapewniał stabilność oraz dodatkową ochronę naszej podłogi. Dużą zaletą podkładów jest także zmniejszenie zużycia paneli, które nie będą stykały się bezpośrednio z podłożem cementowym, wówczas kiedy stajemy na panelu nie będzie się on przesuwał po cemencie, dzięki czemu będzie dużo bezpieczniejszy. Oczywiście musimy wybrać odpowiedniej grubości podkład pod panele winylowe – Greenfloor to sprawdzona marka, z pewnością tego rodzaju podkłady będą bardzo dobrym pomysłem do każdego pomieszczenia, wszędzie tam gdzie panuje wilgoć. Montaż podkładów także jest łatwy, możemy je łatwo dociąć, dobrać odpowiednią wielkość do naszych pomieszczeń.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.