12 kwietnia, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Solidne porady dotyczące iPadów i aplikacji na tablety

3 min read

iPad to świetna technologia.

Jest przenośny, łatwy w użyciu i wielofunkcyjny. Jednak opanowanie nowego gadżetu może być czasami trudne i wtedy warto mieć kilka sztuczek w rękawie. Oto niektóre z najlepszych wskazówek, najczęściej używanych przez specjalistów ds. iPada, które mogą pomóc w ulepszeniu korzystania z iPada.Gdy używasz iPada do słuchania muzyki, grania w gry lub przesyłania strumieniowego filmów, żywotność baterii znacznie się skróci. Dostosuj jasność ekranu, jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii. Prawdopodobnie nie przegapisz nawet najjaśniejszego ustawienia.Jeśli iPad stale pyta, czy chcesz dołączyć do wykrytych sieci Wi-Fi, zmień tę opcję. Przejdź do Ustawień, a następnie Wi-Fi i poszukaj Poproś o dołączenie. Po ustawieniu na „nie” nie będziesz ponownie nękany.Możliwe jest wyświetlenie podglądu więcej niż kilku wierszy wiadomości e-mail, zmieniając ustawienia. Przejdź do Ustawienia/Poczta/Podgląd. Zresetuj numer tak, aby wyświetlał pięć wierszy naraz. Pozwala to dostosować zakres wyświetlanych informacji w aplikacji Mail i umożliwia bardziej efektywne przeglądanie poczty.Dowiedz się wszystkiego, co może zrobić przełącznik boczny na iPadzie. Jest to wygodny sposób włączania i wyłączania alertów dźwiękowych bez wpływu na odtwarzany dźwięk. Możesz także użyć go do zablokowania ekranu, aby nie obracał się automatycznie. Jeśli chcesz użyć go do innej funkcji, możesz to zmienić w menu Ustawienia ogólne.Czy masz Apple TV? Powinieneś być w stanie przesyłać strumieniowo niektóre treści przechowywane na iPadzie do tego telewizora. Otwórz zawartość na iPadzie, gdy jesteś obok Apple TV i poczekaj, aż pojawi się ikona Airplay. Solidne porady dotyczące iPadów i aplikacji na tablety

Jeśli go dotkniesz, zawartość zostanie wysłana do telewizora.Fabryczne ustawienie podglądu wiadomości e-mail pokazuje dwa wiersze przed jej otwarciem.

Możesz chcieć zobaczyć więcej. Wystarczy przejść do USTAWIEŃ i dotknąć POCZTA. Najpierw przejdź do POCZTY. Wybierz KONTAKTY. Następnie przejdź do KALENDARZY. W tym momencie możesz dostosować opcje podglądu poczty, aby uzyskać więcej wierszy.Upewnij się, że używasz tylko oficjalnych akcesoriów do iPada z iPadem. Wykazano, że akcesoria innych firm spowalniają urządzenie, a czasami nawet powodują trwałe uszkodzenia. Mimo że akcesoria Apple są droższe niż inne opcje, są tańsze niż konieczność całkowitej wymiany iPada.Czy musisz przełączyć się z jednej aplikacji na drugą? Powinieneś aktywować gesty wielozadaniowości w ogólnej zakładce ustawień. Będziesz wtedy mógł przesuwać palcem w lewo lub w prawo, aby przełączać aplikacje, przesuń palcem w górę, aby zobaczyć pasek wielozadaniowości i uszczypnij palce, jeśli chcesz uzyskać dostęp do domu.Nie zapomnij o gestach wielozadaniowych. Należy pamiętać o trzech. Należą do nich przesunięcie czterema palcami (w lewo lub w prawo), aby płynnie przechodzić między używanymi aplikacjami, oraz przesunięcie czterema palcami, aby wrócić do ekranu głównego. Ułatwiają Ci one życie, więc skorzystaj z nich.Jeśli właśnie kupiłeś iPada, bez wątpienia jesteś zdumiony, a także możesz czuć się trochę zdezorientowany. Chociaż opanowanie nowego gadżetu może trochę potrwać, kilka wskazówek, do których można się zwrócić, może poprawić wrażenia. Miej pod ręką te wskazówki i używaj ich, aby Twój iPad był bardziej przyjazny dla użytkownika. Zanim się zorientujesz, Twój iPad może po prostu stać się Twoim urządzeniem „idź do”!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.