18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Przydatne wskazówki dotyczące uzyskania najbielszych zębów

4 min read

Wybielanie zębów może być kosztowne i czasochłonne.

Zbadaj skuteczność i skutki uboczne każdego rodzaju systemu do wybielania zębów przed jego użyciem. Kilka wskazówek zapewni, że wkrótce będziesz mógł wybielić zęby.Jeśli masz chorobę dziąseł lub nieleczoną próchnicę w jamie ustnej, zachowaj ostrożność przed przystąpieniem do zabiegów wybielania zębów. Możesz jeszcze bardziej uszkodzić zęby lub po prostu marnować pieniądze na zabieg, który nie zadziała. Przed zabiegiem należy skonsultować się z dentystą.Staraj się nie pić wody zawierającej fluor ani nie używaj pasty do zębów, która go zawiera. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że jest dobry dla zębów, wykazano, że ma działanie przebarwiające! Inne kraje wspólnie zakazały używania go w wodzie z powodu niebezpieczeństw.Około połowa wszystkich pacjentów, którzy spróbują jakiegoś zabiegu wybielającego, zwłaszcza tych w domu, odczuje pewien poziom wrażliwości zębów. Jeśli tak się stanie, spróbuj obniżyć stężenie produktu, którego używasz, i sprawdź, czy to rozwiąże problem.Upewnij się, że myjesz zęby i nitką dentystyczną codziennie po każdym posiłku. Nici dentystyczne i szczotkowanie zapobiega gromadzeniu się niechcianej płytki nazębnej, która również przebarwia zęby. Płytka nazębna to coś, czego chcesz uniknąć za wszelką cenę, a noszenie ze sobą nici dentystycznej może bardzo pomóc. Skupienie się na zębach może pomóc w zapobieganiu przebarwieniom i uszkodzeniom, zapewniając zdrowie przez długi czas.Aby zrobić domową wybielającą pastę do zębów, użyj nadtlenku i sody oczyszczonej zmieszanych w równych częściach. Użyj tej mieszanki do szczotkowania przez około pięć minut. Przydatne wskazówki dotyczące uzyskania najbielszych zębów

Nigdy nie szczotkuj zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić i podrażnić dziąsła.Jeśli masz trudności z uzyskaniem uśmiechu, o którym zawsze marzyłeś, być może powinieneś spróbować wybielić zęby laserem.

Chociaż może to wydawać się szalone, wykazano, że użycie lasera do wybielania zębów oczyszcza zęby i zapewnia im jasny wygląd.Jeśli chcesz uzyskać bielsze zęby, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapytać dentystę o produkty wybielające. Niektóre produkty działają lepiej niż inne, a niektóre mogą nawet uszkodzić zęby. Wszystkie te rzeczy zależą od tego, jak reagują na twoje zęby. Aby poznać najlepszy dla siebie produkt, dobrze jest skonsultować się z dentystą.Rozwiązaniem do wybielania zębów, które możesz zrobić w domu, jest sól i soda oczyszczona. Wymieszaj oba razem i wyszoruj zęby roztworem. Mieszanka działa jak środek czyszczący i zabija bakterie powodujące płytkę nazębną, które mogą przebarwiać zęby!Długoletniego miłośnika czerwonego wina niestety łatwo wypatrzyć, co będzie widoczne w plamach na szkliwie zębów. Kolory z winogron w winie zostają wchłonięte przez szkliwo zębów, co powoduje ich przyciemnienie. Jeśli ograniczysz spożycie czerwonego wina lub całkowicie usuniesz je z diety, możesz powstrzymać nasilenie plam.Wytrzyj wnętrze skórki z pomarańczy, aby usunąć plamy z zębów. To również może je wybielić. Możesz zrobić pastę z mieszanki zmielonych liści laurowych i suszonych skórek pomarańczy do czyszczenia zębów. Pamiętaj, aby po słowach dokładnie wypłukać usta, aby usunąć cukier owocowy.Uzyskanie pożądanych białych zębów może być kosztowne i nieco kłopotliwe. Jest tak wiele sposobów na wybielanie zębów. Wskazówki zawarte w tym artykule podają kilka opcji wybielania zębów bez konieczności wizyty u dentysty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.