28 lutego, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Warto zakładać czapkę do treningów na świeżym powietrzu

2 min read

Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu musisz ubierać się odpowiednio, aby słońce, wiatr, deszcz i chłód nie stanowiły dla ciebie problemu.

Wybierając odpowiednie tkaniny, z których są uszyte ubrania sportowe, jak buty, bluzy i kurtki zapewniasz sobie odpowiednią ochronę przed żywiołami. Tkaniny takie jak Gore-tex to syntetyczne membrany, które pokrywają zwykłe tkaniny, dzięki czemu są one wiatroszczelne i wodoodporne, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Jeśli w lecie świeci intensywne słońce, wybieraj lekkie ubrania z długimi rękawami i nogawkami, a także czapki z daszkiem, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Dodatkowo posmaruj się przed wyjściem z domu kremem z filtrem słonecznym UVA oraz UVB o odpowiedniej wysokości. Aby uzyskać ochronę przed słońcem bez specjalnego sprzętu, wybierz ubrania o mocniejszym splocie z tkanin syntetycznych w jasnych kolorach. Noszenie daszka lub czapki z daszkiem pomoże również chronić twarz przed blaskiem i promieniami słonecznymi. Warto zakładać czapkę do treningów na świeżym powietrzu

Chroniąc się przed słońcem, zapobiegając przenikaniu zimnego wiatru i przenikaniu wody przez ubrania, możesz skierować całą swoją energię i skupić się na treningu.

W chłodne miesiące warto również zakładać pod ubranie bieliznę termiczną, która zapobiegnie wychłodzeniu, ale również świetnie odprowadza pot i szybko schnie. Jeśli ćwiczysz na świeżym powietrzu, szczególnie w chłodniejsze zimowe miesiące, noszenie odpowiedniej ilości ubrań może być trudne, aby nie było ci ani za zimno, ani za ciężko, ani za bardzo gorąco, nie chcesz się również nadmiernie pocić. Sztuczka polega na zakładaniu wielu warstw ubrań, które w razie potrzeby możesz zdjąć, aby wyregulować temperaturę. Upewnij się, że podstawowa warstwa odprowadza wilgoć i jest dobrze dopasowana, a na wierzchu noś luźniejsze, izolujące ubrania. Nie zapomnij też o czapce i rękawiczkach, jeśli wychodzisz na zewnątrz, aby ćwiczyć w zimnie. Wybierając under armour czapka z daszkiem z daszkiem pamiętaj, że sprawdzi się ona nie tylko latem chroniąc przed słońcem, ale również możesz ją założyć pod kaptur kurtki czy bluzy dla ochrony twarzy przed deszczem, wiatrem lub śniegiem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.