12 kwietnia, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Powłoki ceramiczne na samochód – podstawowe informacje

2 min read

Dbanie o wygląd własnego samochodu jest bardzo ważne pod kątem jego estetyki.

Poza tym można skutecznie likwidować zanieczyszczenia prowadzące do powstawania korozji oraz chronić pojazd przed takimi czynnikami oraz przed różnymi zarysowaniami, itp. Zadbany samochód pozbawiony rys czy też śladów rdzy posiada większą wartość w momencie sprzedaży. Warto o tym pamiętać i pielęgnować auto, nawet jeśli na razie nie planujemy go sprzedawać. Dzięki temu będzie prezentować się atrakcyjnie i będzie nam służyć przez bardzo długi czas.

Powłoki ceramiczne na samochód – podstawowe informacje

Dlaczego warto stosować powłoki ceramiczne?

Oprócz standardowego mycia i polerowania, bardzo ważnym procesem w zakresie pielęgnacji pojazdu i szeroko pojętego auto-detailingu jest nakładanie specjalnej powłoki ceramicznej na oryginalną warstwę lakieru. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród wielu użytkowników pojazdów oraz wśród sporej liczby firm specjalizujących się w detailingu. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować lakier, wybrać stosowny preparat i nałożyć powłokę. Istotne jest jednak, aby w tym czasie pogoda była odpowiednia (brak deszczu, śniegu, itp.).

Nakładanie powłoki ceramicznej na samochód wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim rozwiązanie takie charakteryzuje się o wiele większą żywotnością w porównaniu z woskami samochodowymi. Powłoka ta jest odporna na działanie środków chemicznych, więc chroni karoserię przed ich szkodliwym działaniem i możliwością powstawania rdzy. Lakier uzyskuje estetyczny efekt szklistości. Powłoki takie lepiej odprowadzają wodę, więc skutecznie ułatwiają mycie pojazdu. Dużym atutem takiej powłoki jest jej twardość. Przekłada się to na ochronę głównej warstwy lakieru przed powstawaniem drobnych zarysowań.

Nowoczesne Powłoki ceramiczne są produktami dostępnymi w porządnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Warto się nimi zainteresować, aby zadbać o wygląd auta i chronić je przed różnymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.