18 lipca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym

2 min read

Każdemu z nas może zdarzyć się gorszy moment.

Czasem wynika to z okoliczności zewnętrznych, a czasem jest to naturalny spadek energii, z którym można sobie poradzić. Dążenie do dobrego samopoczucia jest rzeczą oczywistą. Równie banalny jest fakt, że nie możemy zawsze czuć się dobrze, a większe lub mniejsze kryzysy spotykają z czasem każdego. Skoro nie możemy ich uniknąć, to jak je załagodzić?

Rozpoznaj naturę i skalę problemu

Jeśli od jakiegoś czasu borykamy się z gorszym samopoczuciem, warto przede wszystkim skoncentrować się na jego przyczynie. Czy w naszym otoczeniu pojawiło się coś, co ma na to wpływ? Czy możemy rozwiązać tę sytuację, a jeśli tak, to w jaki sposób? W pierwszej kolejności powinniśmy sobie zadać tego typu podstawowe pytania. Bardzo często bowiem kryzys wewnętrzny wynika z problemów w naszym systemie rodzinnym czy relacyjnym. Jeśli ilość problemów nie maleje, odpowiedzią może być pomoc psychologa. Jeśli problem dotyczy konkretnej jednostki, pod rozwagę można poddać sesje indywidualne. Kluczem jest odpowiednie rozpoznanie problemu, ponieważ z drugiej strony nie każdy spadek nastroju wymaga pomocy specjalisty. Gdy problem wywołuje długotrwały kryzys, wpływający na kluczowe dziedziny naszego życia, może to być znak, że sami nie znajdziemy rozwiązania. Pomoc będzie wskazana również wtedy, gdy przez problemy natury emocjonalnej zaniedbujemy ważne obowiązki lub jakość naszego życia spada. Więcej informacji: https://www.centrumdobrejterapii.pl/specjalisci/psychologia/

Pierwsza pomoc w kryzysie psychicznym

Lecząca moc akceptacji

Jak wspomnieliśmy na początku, gorsze samopoczucie może być naturalnym stanem przejściowym, szczególnie gdy w ostatnim czasie w naszym życiu pojawiło się wiele zmian. Spadek energii to sygnał od naszego ciała, że warto trochę odpocząć.

Trudne emocje są tak samo potrzebne, jak te pozytywne. Dlatego tak ważne jest, aby akceptować je wszystkie i pozwalać sobie na ich swobodne przeżywanie. Akceptacja własnych stanów psychicznych w ich całej różnorodności to klucz do zdrowia i równowagi psychicznej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.