30 maja, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Ochrona roślin przed insektami

3 min read

Insektycydy mogą bardzo skutecznie chronić rośliny, którym zagrażają larwy oraz dorosłe owady.

Żywią one się częściami roślin, łodygami, liśćmi, dlatego identyfikacja problemu nie będzie trudna. Jednak są to często bardzo małe owady, dlatego należy dokładnie obserwować uprawy, odpowiednio zidentyfikować rodzaj zagrożenia. Mogą być to insekty charakterystyczne dla danych upraw przykładowo stonka w ziemniakach czy też mszyce w przypadku innych upraw. Aby skutecznie z nimi walczyć należy wybrać właściwe insektycydy.

Ochrona roślin przed insektami

Insektycyd Koron 100 SC o szerokim spektrum działania

Zagrożone mogą być uprawy zboża, rzepak, także rośliny ozdobne oraz sady. Dlatego stosuje się wiele różnych środków ochrony przeznaczonych dla upraw typowo rolnych czy też sadów. Mogą być to także środki, które będą działały negatywnie na wiele różnych odmian insektów, które często występują na roślinach uprawnych. Insekty zjadają rośliny, mogą także wysysać sok z roślin, w ten sposób zaburzają naturalne procesy. Roślina nie posiada odpowiedniej ilości wody, zaburzony będzie także proces związany z fotosyntezą. W tym przypadku może to doprowadzić do zahamowania wzrostu lub też do obumarcia roślinnych. Szkody mogą być bardzo wysokie, mogą sięgać 30% czy 40%, dlatego jest to duże zagrożenie.

Można wykorzystać insektycyd Koron 100 SC, który działa skutecznie w przypadku larwy stonki ziemniaczanej w uprawach ziemniaka, radzi sobie z insektami, które atakują pszenicę ozimą czy też jęczmień jary. Może także dobrze chronić rzepak ozimy oraz kapustę. Jest to środek, który działa na insekty kontaktowe oraz żołądkowo. Oznacza to że może przedostawać się przez skórę lub też jego działanie zostanie uaktywnione po zjedzeniu części rośliny przez larwę. Warto zwrócić uwagę na właściwy termin stosowania, w tym przypadku zwracamy uwagę na terminy wylęgania się larw, aby unieszkodliwić je w odpowiednim momencie. Jest to środek w formie koncentratu sprzedawany w opakowaniach 0,25 l i 1 l, który po rozmieszczaniu z wodą traktujemy jak standardowy oprysk.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa użycia środka znajdziemy na stronie https://innvigo.com/koron-100-sc/. Insektycyd Koron 100 SC, możemy nanosić na duże obszary plantacji, zwracając uwagę aby nie przedostawał się na inne uprawy. Jest przeznaczony do stosowania na określonych uprawach, gdzie może bardzo skutecznie usuwać insekty przyczyniając się do ochrony i zwiększania plonów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.