18 czerwca, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Sporty wodne w Egipcie

2 min read

Letni urlop to czas wypoczynku, kiedy z całą rodziną możemy wyjechać na wakacje, obecnie coraz częściej wybieramy ciepłe kraje.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Turcja czy też Egipt, warto zwrócić uwagę iż biorąc pod uwagę ceny nad Bałtykiem wyjazd do krajów akwenie Morza Śródziemnego może być ciekawą alternatywą. Oczywiście znajdziemy tam dobrą pogodę, dobrze wyposażoną bazę hotelową, z pewnością możemy liczyć także na bardzo wiele atrakcji.

Sporty wodne w Egipcie

Szkoła kite El Gouna

W Egipcie będziemy mogli liczyć na różnego rodzaju sporty wodne, możemy wynająć kajaki, coraz bardziej popularny jest także wynajem jachtu, Oczywiście możemy skorzystać z różnych sportów takich jak windsurfing czy też kitesurfing. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku kitesurfingu ważna jest duża plaża oraz odpowiednia budowa wybrzeża, gdzie będziemy mogli uprawiać ten sport. Dodatkowo należy znaleźć obszar gdzie będzie sprzyjający wiatr oraz odpowiedniej wysokości fale. W Egipcie znajdziemy wiele ośrodków, które oferują nauka kitesurfingu, z pewnością osoby bardziej zaawansowane również znajdą coś dla siebie.

Naturalnie w tego rodzaju środkach będziemy mogli wypożyczyć cały niezbędny sprzęt, znajdziemy tam instruktorów mówiących w języku polskim oraz angielskim. Jeżeli chcemy zaznać czegoś nowego, będzie to świetny sposób na aktywne wakacje. Windsurfing jest odmianą surfingu, w tym przypadku oprócz deski dysponujemy także latawcem, który jest siłą napędową. Oczywiście sport ten wymaga dużej wprawy, dlatego zainteresowaniem cieszą się kursy, Należy bowiem w odpowiedni sposób trzymać bardziej drążek, umieć odpowiednio ułożyć stopy na desce.

Jeżeli jesteśmy na wakacjach w Hurghadzie warto sprawdzić jakie atrakcje znajdują się w pobliżu, z pewnością będą to skutery wodne, możemy wynająć także łódkę, dostępny jest także kite el gouna do ośrodek znajdujący się w pobliżu Hurghady, który oferuje profesjonalne lekcje z windsurfingu. Z pewnością specyficzne położenie pozwala uchwycić dobry wiatr, znajdująca się tu laguna stwarza wiele możliwości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.