1 kwietnia, 2023

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Posiadasz w domu osobę przewlekle chorą?

2 min read

Co zrobić, gdy w naszym domu znajduje się osoba nieuleczalnie lub wręcz przewlekle chora, tym samym taka która potrzebuje całodobowej i specjalistycznej opieki paliatywnej? Musimy się zastanowić nad tym, czy jesteśmy w stanie jej ją zagwarantować oraz zapewnić, a tym samym zadbać o pielęgnację, odżywianie niejednokrotnie dojelitowe, higienę takiego domowego pacjenta.

Jak najbardziej, coraz częściej wspomina się o leczeniu paliatywnym we własnym domu, co jest opcją bardzo korzystną dla samego pacjenta, jaki przede wszystkim w takim miejscu dobrze się czuje. Oczywiście zakres czynności oraz zadań związanych z takim pacjentem leczonym paliatywnym, jest znacznie większy, nie zapominajmy między innymi o obsłudze sprzętu medycznego, podawaniu leków czy ogólnego wpływu na poprawę jakości życia. Trzeba więc posiadać niezbędne przeszkolenie, umiejętności, podejście czy też wiedzę na ten temat, ewentualnie wszystko to w danym momencie zdobyć, co wymaga czasu. Dlatego pomimo chęci i promowania leczenia paliatywnego w naszych domach czy mieszkaniach, w dalszym ciągu zachęca się również do ewentualnego umieszczenia pacjenta paliatywnego, lub wymagającego całodobowej opieki w specjalnych ośrodkach opiekuńczo-leczniczych. W takim miejscu jak hospicjum, pacjent paliatywny nie musi się o nic martwić, tym bardziej o opiekę całodobową, ze strony specjalistów oraz lekarzy różnorodnych dziedzin, nie inaczej jest, kiedy chodzi o dostęp do odpowiedniego sprzętu.

Posiadasz w domu osobę przewlekle chorą?

Jak zadbać o opiekę domową takiej osoby?

Jak więc najlepiej możemy zadbać, o opiekę domową osoby, wymagającej leczenia paliatywnego? W pierwszej kolejności musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy gotowi, aby móc jej co zrozumiałe w prawidłowy sposób pomóc, tym samym sprostać wszystkim niezbędnym codziennym czynnościom oraz zadaniom. Dzięki przejściu pod adres internetowy Pallmed zrozumiemy nie tylko sens leczenia paliatywnego, ale też tego, do czego się ono bezpośrednio i zazwyczaj odnosi. Zyskujemy też dostęp do oferty NZOZ, jaki jest skłonny zaoferować nam możliwość skorzystania z miejsca w ośrodku opiekuńczo-leczniczym, czy nawet pomóc w wynajęciu sprzętu medycznego jak respirator do użytku domowego.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.