12 kwietnia, 2024

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Auto na gaz, a ubezpieczenie OC – jak wpływa na wysokość polisy?

2 min read

W dzisiejszych czasach w Polsce można zauważyć wiele pojazdów, których właściciele zdecydowali się na montaż instalacji do zasilania gazem LPG.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ten rodzaj paliwa charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością, przy jednocześnie niskiej cenie. Nawet wysoki koszt instalacji i jej montażu, zwraca się bardzo szybko dzięki niskim cenom samego gazu. Spore grono posiadaczy aut na gaz zastanawia się czy takie paliwo ma jakikolwiek wpływ na cenę ubezpieczenia OC samochodu. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Auto na gaz, a ubezpieczenie OC – jak wpływa na wysokość polisy?

Samochody na gaz, a zasady stosowane przez firmy ubezpieczeniowe

Ubezpieczyciele komunikacyjni prowadzący działalność na terenie naszego kraju mają dużą swobodę w zakresie obliczania składek OC i uwzględniania czynników. Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do posiadania takiego ubezpieczenia, a na jego cenę wpływają różne czynniki. W związku z tym istnieje taka możliwość, że firma zainteresuje się rodzajem paliwa, którym właściciel zasila auto będące przedmiotem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Ważną informacją jest to, że innowacyjne instalacje gazowe są wyposażone w specjalne zabezpieczenia i rozwiązania ochronne. W związku z tym, nawet podczas stłuczki, wypadku albo innego zdarzenia drogowego, ryzyko szkód materialnych i obrażeń nie zwiększa się w związku z użytkowaną instalacją LPG. Oznacza to, że firmy ubezpieczeniowe nie zwracają zbyt dużej uwagi na takie paliwo, a to z kolei znaczy, że polisy ubezpieczeniowe OC nie powinny być droższe w porównaniu z samochodami zasilanymi benzyną albo olejem napędowym.

Sporo informacji na temat ubezpieczenia OC samochodów z gazem można znaleźć na stronie http://ubezpieczenie-oc.auto.pl/instalacja-gazowa-a-koszt-ubezpieczenia-oc/ oraz w innych źródłach w Internecie. Przeglądając informacje on-line oraz rozmawiając z agentami ubezpieczeniowymi można dojść do prostego wniosku. Instalacja gazowa zamontowana w samochodzie nie ma wpływu na wzrost ceny ubezpieczenia OC. O wiele ważniejsze jest doświadczenie kierowcy oraz historia jego szkód.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.