29 września, 2023

Blog o życiu

Tematy zdrowotne i lifestylowe tylko u nas!

Jakie odniesiemy korzyści z używania wody micelarnej

3 min read

Woda micelarna to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, który stał się ulubionym produktem zarówno kosmetologów, jak i dermatologów.

Woda micelarna jest wytwarzana przy użyciu oczyszczonej wody, środków nawilżających, takich jak gliceryna, i łagodnych środków powierzchniowo czynnych, które są związkami używanymi do oczyszczania skóry twarzy. Cząsteczki tych łagodnych środków powierzchniowo czynnych łączą się, tworząc micele, rodzaj kulistej struktury chemicznej, która pomaga łatwo usuwać zanieczyszczenia, makijaż i olej ze skóry.

Jakie odniesiemy korzyści z używania wody micelarnej

Produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry normalnej

Woda micelarna jest nie tylko delikatna, ale także bardzo skuteczna w usuwaniu brudu, makijażu i nadmiaru sebum, pomagając oczyścić pory podczas tonowania skóry. Ponadto nie zawiera alkoholu i może pomóc w nawilżaniu skóry, jednocześnie zmniejszając podrażnienia i stany zapalne, utrzymując ją miękką, elastyczną i gładką przez długi czas. Większość rodzajów wody micelarnej zawiera związki nawilżające, takie jak gliceryna, która pomaga skórze skuteczniej zatrzymywać wilgoć wewnątrz. Stosowanie gliceryny na podrażnioną skórę skutecznie przywróci nawilżenie i wzmocni jej naturalną funkcję barierową. Dodatkowo gliceryna może przyspieszyć gojenie się ran, chronić przed podrażnieniami i poprawiać nawilżenie, gdy jest stosowana miejscowo.

Środki powierzchniowo czynne w wodzie micelarnej są bardzo łagodne i mniej drażniące, dzięki czemu jest to doskonały wybór również dla osób o suchej skórze. Woda micelarna jest zwykle używana jako środek do mycia twarzy rano i wieczorem, aby pomóc usunąć makijaż, zanieczyszczenia i sebum z powierzchni skóry. Wynika to z obecności miceli, które są związkami, które są bardzo skuteczne w usuwaniu brudu i tłuszczu, utrzymując skórę w czystości. Micele mogą również zwiększyć przepuszczalność skóry, umożliwiając środkom czyszczącym i nawilżającym dotarcie do głębszych warstw skóry, gdzie powinny one działać.

Produkty do codziennej pielęgnacji skóry możesz kupić w sklepie online na stronie https://novaclear.eu/produkty-basic/. Wodę micelarną, tak samo jak krem nawilżający, można stosować do każdego rodzaju skóry. Taki produkt do oczyszczania może być szczególnie korzystny dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ pomaga zmniejszyć stan zapalny, suchość i podrażnienia skóry.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.